Multlock kilit diğer kilitlere göre çok farklı bir kilit çeşididir. Yani demek istediğimiz nokta, tam anlamıyla güvenliği yüzde yüz bir şekilde sağlayabilen bir kilit modelidir.

Kapı dolap, masa, araba kilitlerinde bu kilit sistemleri kullanılmamaktadır. Bu sistem daha çok özel iş yerleri tarafından tercih edilen kilit modellerinden sadece birisidir. Diğer kilitleme sistemlerine göre yapımı ve uygulanması da daha zor ve daha güçlükle yapılmaktadır. Yapımda kullanılmış olan materyaller diğer kilit sistemlerine göre çok daha farklı biçimlerde uygulanmaktadır. Multlock kilit servislerinden bahsedecek olursak şu sözleri sizlere aktarmamız mümkün olacaktır. Öncelikle şunu söylemeliyiz ki bu kilit sistemi diğer kilit sistemlerine karşı karşılaştırıldığında diğer kilit seçeneklerine göre çok daha fazla derecede güvenilir sayılmakta ve öyle durumda kabul edilmektedir. Şu konudan kesinlikle değinmemiz gerekir ki multlock kilit yaptıran bir birey yaptırdıktan sonra bu durumda hiçbir şekilde rahatsız olmamaktadır. Herkesin yüzü gülmektedir. İnsanlar kilit yaptırırken dikkat ettikleri ve aradıkları yani kısaca kilitten beklentileri şunlardır. O kilit oraya uygulandıktan sonra herhangi bir problemle karşı karşıya kalmak istememektedirler. Ancak durum tam da istenilen tarzda ilerleyiş göstermemektedir. O yüzen çeşitli şikâyetlerle karşı karşıya kalınabilmektedir.

O yüzden durum vaziyet böyle olunca da akıllara güvenilir bir kilit çeşidi gelmektedir o çeşit ise multlock sistemleridir. Artık bu sisteme olan ilgi artmaktadır.