Yale çelik kasa kilit anahtarcılığı diğer anahtarcılık çeşitlerine göre biraz farklı olarak algılanmaktadır. Kilit anahtarı denildiğinde insanların akıllarına gelen ilk şey kapı kilitleri olmaktadır. Ancak kilit anahtarcılığı sektöründe pek çok yer dalları bulunmaktadır.

Örneğin oto çilingircilik, normal kapı çilingirciliği, kasa, dolap kilitleme türleri bulunmaktadır. Tabii bunun dışında ek olarak da yale çelik kasa kilitlemeciliği de yer almakta olan bir çilingircilik işçiliği olarak adlandırılmaktadır.  Yale çelik kasa kilit anahtar işlemlerini firmamız olarak çok sağlık ve aynı zamanda da çok başarılı sonuçlar elde etmiş bulunmaktayız. Yale çelik kasa kilitlemeciliği halk arasında pek çok kullanılan türler arasında kabul edilen bir çilingir işçiliği olarak algılanmamaktadır. Her birey yale çelik kasa kullanmamaktadır. Bu çelik kasa çeşidinin kullanım alanları farklıdır. Bu kullanım alanlarını açıklamamız gerekirse şu şekilde açıklarız. Öncelikle şundan kesinlikle söz etmek istiyoruz ki bu kasa çeşidi genellikle ülkemizdeki ve dış dünyadaki pek çok ülkelerdeki iş adamları kullanmaktadır. Genellikle iş adamlarının kullanmış oldukları bu tür günlük rutin hayatımızda pek çok karşı karşıya kalınmamaktadır.

Ve oldukça sıkı bir şekilde kullanılmamaktadır. İş adamları genellikle bu kasaları para koyma kasası olarak kullanmaktadırlar. Ya da önemli iş eşyalarını koymak için kullanmaktadırlar. Bizde bu kasa kilit anahtarlarının açılmalarını ve kilit bakımlarını çok iyi bir şekilde yapıyoruz.